Imádom a virágokat és az összeillő gyönyörű dekorációkat.
A legtöbb esküvőn ma már szinte kihagyhatatlan programpont a csokordobás, amelyre általában a szertartás után kerül sor.
Ehhez a menyasszonyok manapság gyakorta már eleve megrendelnek egy második csokrot a virágkötőtől, hogy megtarthassák a sajátjukat emlékbe.
A dobócsokor tulajdonképpen a menyasszonyi csokor kisebb mása, kevésbé díszes változatban, ez a csokor is illeszkedik az esküvő stílusához, hangulatához és színeihez.
Mindenki ismeri a hozzá kötődő babonát: a menyasszony által eldobott virágcsokor megjósolja, melyik vendégnek kötik be legközelebb a fejét.
Éppen ezért a hajadon lányok között a dobócsokor nagy érték, még akkor is, ha nyilvánvalóan nem ettől függ, mikor is mennek férjhez.
Az említett hagyomány nagy múlttal büszkélkedhet: már a 19. századi Angliában is a magasba repültek az esküvői virágcsokrok.
Úgy tartották, hogy a menyasszony megérintésével az ő szerencséjéből átszállhat a vendégre is, így – mivel ebben az időben sok fiatal nő számára a gazdasági stabilitást csak a házasság jelenthette – mindent megtettek azért, hogy az ifjú párhoz hasonló boldogságban részesülhessenek.
Az elbeszélések szerint pedig odáig fajulhatott a helyzet, hogy a menyasszony saját maga és ruhája védelmében inkább bedobta csokrát a házasodni vágyó hajadonok közé.
3+1 csokordobás ötlet
1. Menyasszonyi csokor dobása
Egyes menyasszonyok számára teljesen egyértelmű, hogy a saját csokrukat dobják el, nem pedig egy dobócsokrot.
Ez egyébként eredetileg így volt szokás, ám mivel a menyasszonyok sajnálták odaadni a menyasszonyi csokrot másnak, így ma már a virágkötővel készíttetnek egy hasonló változatot.
Ezt a trükköt sokan ellesték, ma pedig már alig-alig akad ara, aki megválna a csokrától.
2. A klasszikus dobócsokor
A klasszikus dobócsokor nagyon hasonló a menyasszonyi csokorhoz. Többnyire ugyanolyan virágokból készül, csak a mérete kisebb.
3. Több kisebb dobócsokor
Nagyon izgalmas megoldás, ha a dobócsokor 2-3 kisebb csokorból áll össze, hiszen így egyszerre több lányt is meglephetünk vele.
Ezeket a csokrokat a menyasszony a csokordobás során egyszerre, és külön-külön egymás után is eldobhatja, a lényeg az, hogy örömet szerezzen vele többeknek.
+1:Célzott ajándék
Sok alkalommal volt rá példa, hogy a menyasszony úgy tett, mintha el akarta volna dobni a csokrot, majd megfordult, és odasétált vele egy barátnőjéhez, akinek tiszta szívből kívánta, hogy mihamarabb boldog házasságban éljen.
Ha nektek is van ilyen barátotok, lepjétek meg ezzel a kedves gesztussal, biztosan sosem feledi majd el!
Játékos megoldások:
1.Egy jóval játékosabb megoldás, amivel az egész násznépet bevonhatod és megmozgathatod, ha a csokrot egy (átlátszó) dobozba teszed, lelakatolod és mindenkinek kiosztasz egy kulcsot. A virág azé a vendégé lesz, akinek a kulcsa beleillik a zárba és kinyitja a lakatot.
2.Amivel még gyakran kiváltják a klasszikus módszert, az a hagyomány kifordítása. Ennek a lényege, hogy az egyedülálló vendégek helyett azokat hívod a tánctér közepére egy dal erejéig, akik már házasok.A ceremóniamester levezénylésével a tánc alatt sorban hívd azokat a párokat, akiknek 1-5-10 éve volt az esküvője. Így a végén azok kapják a csokrot, aki a leghosszabb ideje egy párt alkotnak.Ez a megoldás egy szép, kedves és kifejezetten megható része lehet a nagy napnak.
3.Egy másik népszerű opció, hogy a vendégek közül nem csak az egyedülálló nők, hanem a csokordobás után a férfiak is felsorakoznak. Ezt követően a vőlegény dobja a menyasszony harisnyakötőjét az agglegények közé. A történet jelentősége ugyanaz. Amelyik fiatalember elkapja a harisnyakötőt, ő fog legközelebb megnősülni.
Napjainkban azonban sokan azt gondolják, hogy ezek a hagyományok inkább zavarba ejtőek, mint mulatságosak, mivel könnyen kellemetlen helyzetbe hozhatod az egyedülálló vendégeket azzal, hogy kiemeled őket a tömegből.
Ezért fontos előre megfontolni, hogy milyen fogadtatásban részesülhet, ha felsorakoztatod az egyedülálló női, férfi ismerőseidet. Lehetséges, hogy a vendégek között sokan várják az esküvő ezen pontját és jó szórakozásként tekintenek rá, azonban, ha felmerül benned az a gondolat, hogy a többségben inkább kellemetlen érzést kelt majd, és sokan inkább részt sem vennének benne, akkor a jó hangulat megőrzése érdekében megfontolandó a tradíció kihagyása, esetleges módosítása.